Urządzenia do czyszczenia, opinie, testy i inne uwagi

Myjki ciśnieniowe to jeden z najczęściej naprawianych, serwisowanych przez nas rodzaj produktów. Naprawiamy myjki Karcher oraz innych producentów. Zajmujemy się naprawą zarówno myjek spalinowych jak również myjek zasilanych napięciem 230V i 380V.

Poniżej kilka opinii o tym jaką myjkę należy wybrać w różnych sytuacjach. Oczywiście są to tylko sugestie ale mogą się okazać przydatne przy wyborze najlepszego urządzenia do różnego rodzaju zadań nie ważne czy jesteś profesjonalistą czy po prostu chcesz kilka razy w miesiącu umyć samochód czy raz na 2 lata wyczyścić kostkę przed domem.

DLA PROFESJONALISTÓW

Jeśli myjka ma służyć do:

  • Profesjonalnego czyszczenia kostki brukowej to wybory są 2
    • Myjki 230V ok 160 Bar 600l/h np. Karcher HD 5/15
    • Myjki 380V do 250 Bar 1000l/h np. Karcher HD 10/25
  • Mycia elewacji, doczyszczania silnych zabrudzeń olejowych czy innych wymagających zastosowania gorącej wody
    • Myjki 230V grzejące wodę do 80 stopni np. Karcher HDS U 5/15
    • Myjki 380V, które grzeją wodę do 155 stopni np. Karcher HDS 8/18 4C

Kiedy wybrać myjkę siłową a kiedy myjkę na 230V? Wybór myjki na siłę (380V) zawsze będzie lepszym wyborem z jednym ale. Nie każdy ma przy swoim domu wyprowadzone gniazdo siłowe. Myjki na siłę maja większą moc, pracują wydajniej oraz pomagają oszczędzić czas.

Natomiast profesjonaliści najczęściej mają swoim arsenale 2 myjki jedną siłową a drugą na 230V.

Opcjonalnie można wybrać rozwiązanie pomiędzy czyli wybrać jedną z myjek HD 5/16 M, która tłoczy znacznie większą ilość wody i jest znacznie bardziej odporna na długotrwałą pracę w trudnych warunkach. Pozwala ona również na wykorzystanie długiego przewodu do 30m bez znacznego spadku wydajności czyszczenia.

Jeśli szukasz myjki do domu to wybór warunkujemy ceną. Najtańsze myjki można kupić w cenie od 400 zł jednak są to myjki w których pompa czyli najważniejszy element urządzenia. Pompy mogą być plastikowe, aluminiowe lub mosiężne. Myjki z pompą plastikową nie są polecane do zbyt długiej i intensywnej eksploatacji, myjki z aluminiową pompą przy odpowiednim serwisowaniu posłużą odpowiednio dłużej czyli w niektórych przypadkach nawet kilka lat.

Profesjonaliści mogą wybrać tylko myjki z pompami mosiężnymi, które mogą pracować nawet kilka godzin bez przerwy.

Myjki do zadań specjalnych czyli myjki spalinowe to rozwiązanie dla tych profesjonalistów, którzy pracują w miejscach bez dostępu do prądu. Alternatywę stanowią agregaty o znacznych wydajnościach prądowych co wiąże się z dużymi kosztami.

Myjki do czyszczenia zabrudzeń olejowych, które uproszczą zadania to myjki gorąco wodne. Ze względu na duże wymiary są dość problematyczne w przypadku małych firm oferujących usługi czyszczenia elewacji, dachów czy innych powierzchni.